Rusiyanın Rostov şəhərində, "Don" şossesində sərnişin avtobusu ilə yük maşınının toqquşması nəticəsində dörd nəfər xəsarət alıb.
Qaziler.az bildirir ki, bu barədə Rostov Vilayəti Dövlət Yol Müfəttişliyinin mətbuat xidməti fevralın 18-də məlumat verib.
"Qəza nəticəsində avtobusun dörd sərnişini xəsarət alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib", - Agentliyin Telegram kanalında yayımlanan açıqlamada deyilir.
Qəzanın yerli vaxtla səhər saat 7:50-də Millerovski rayonunda baş verdiyi bildirilir. İlkin məlumata görə, sərnişin avtobusunu idarə edən 1987-ci il təvəllüdlü sürücü qarşıdakı yük maşını ilə təhlükəsiz olmayan məsafə saxlaya bilməyib və toqquşub. Qəza zamanı sərnişin nəqliyyat vasitəsində 18 sərnişin olub.
Regional Dövlət Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi Müfəttişliyi aydınlaşdırdı ki, hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları hazırda hadisə yerindədir və hadisənin bütün hallarını araşdırırlar.