Rusiyada avtobus və yük maşını toqquşdu: Xəsarət alanlar var
Rusiyada avtobus və yük maşını toqquşdu: Xəsarət alanlar var backend
Rusiyanın Rostov şəhərində, "Don" şossesində sərnişin avtobusu ilə yük maşınının toqquşması nəticəsində dörd nəfər xəsarət alıb.
Qaziler.az bildirir ki, bu barədə Rostov Vilayəti Dövlət Yol Müfəttişliyinin mətbuat xidməti fevralın 18-də məlumat verib.
"Qəza nəticəsində avtobusun dörd sərnişini xəsarət alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib", - Agentliyin Telegram kanalında yayımlanan açıqlamada deyilir.
Qəzanın yerli vaxtla səhər saat 7:50-də Millerovski rayonunda baş verdiyi bildirilir. İlkin məlumata görə,  sərnişin avtobusunu idarə edən 1987-ci il təvəllüdlü sürücü qarşıdakı yük maşını ilə təhlükəsiz olmayan məsafə saxlaya bilməyib və toqquşub. Qəza zamanı sərnişin nəqliyyat vasitəsində 18 sərnişin olub.
Regional Dövlət Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi Müfəttişliyi aydınlaşdırdı ki, hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları hazırda hadisə yerindədir və hadisənin bütün hallarını araşdırırlar.