Əvvələ 

SORĞU
Azərbaycan erməni işğalındakı torpaqlarını azad etmək üçün neyləməlidir?
Danışıqlar prosesini davam etdirməlidir
İşğalçılara qarşı hərbi əməliyyatlara başlamalıdır
Digər

  Nəticələr!    İştirak edənlər: 4695

Digər sorğular

İdmanda ilin ən yaxşıları müəyyənləşib

21:23  |    26 Dekabr 2016  |   E-mail  |  Çapa göndər


Bu gün Gənclər və İdman Nazirliyi 2016-cı ilə yekun vurub.

Qaziler.az bildirir ki, Apasport.az saytına verdiyi məlumata görə, “Buta Palace”da təşkil edilən təntənəli mərasimdə ən yaxşılarının adları məlum olub.

Tədbirdə həmişəki kimi ilin ən yaxşı idmançıları, komandası, məşqçisi, hakimi, federasiyası, digər nominasiyaları üzrə qaliblər mükafatlandırılıblar.

İlin ən yaxşı məşqçiləri: Elnur Amanov (taekvondo), Aslan Ağayev (sərbəst güləş), Fərhad Məmmədov (cüdo), Hikmət Hacıyev (kikboksinq)

İlin ən yaxşı federasiyası: Azərbaycan Taekvondo Federasiyası

İlin ən yaxşı klub komandası: “Synergy Baku Cycling Procekt” velosiped komandası

Oyun idman növləri üzrə ilin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Futzal üzrə milli yığma komandası

İlin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Milli Olimpiya Komandası

Fəxri diplomla təltif edilənlər:

Kamran Şahsuvarlı (boks) – Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Lorenzo Sotomayor (boks) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Patimat Abakarova (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İnna Osipenko Radomska (kayak) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Şərif Şərifov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Natalya Sinişin (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rəsul Çunayev (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Cəbrayıl Həsənov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Sabah Şəriəti (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Hacı Əliyev (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Ramil Qasmov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Bayram Mustafayev (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rövşən Səfərov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Yelena Çebanu (atletika) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Kamil Əliyev (atletika) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Dmitri Saley (üzgüçülük) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Raman Saley (üzgüçülük) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İradə Əliyeva (atletika) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Radik İsayev (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rüstəm Orucov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Elmar Qasımov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Valentin Demyanenko (kanoe sprint) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Mariya Stadnik (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Toğrul Əsgərov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Xetaq Qazyumov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İlin ən yaxşı idmançısı:

İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

Rafael Ağayev (karate üzrə dünya çempionu)

Oleq Stepko (idman gimnastikası üzrə dünya kubokunun qalibi)

Ramazan Rüstəmov (qol güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

Bəxtiyar İskəndərzadə (kikboksinq üzrə peşəkarlar arasında dünya çempionu)

Emil Həsənov (sambo üzrə dünya çempionatının gümüş mükafatçısı)

Yelena Vıstropova (boks üzrə Avropa çempionu)

Marina Durunda (bədii gimnastika üzrə dünya kubokunun bürünc mükafatçısı)
Sosial şəbəkələrdə paylaş



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
26.06.2017
Millimizin üzvü üçün erməni baş məşqçi
26.06.2017
Heydər Əliyev Mərkəzinin parkında taekvondo dərsi olub (FOTO)
26.06.2017
Heydər Əliyev Mərkəzinin parkında şahmat turniri keçirilib
26.06.2017
Formula 1: Azərbaycan Qran Prisində rekord təzələnib
25.06.2017
Azad Rəhimov: Qran-Prini yüksək səviyyədə təşkil etməyə davam edəcəyik